Solar Sulama Pompaları

Güneş Enerjisi ile Çalışan Solar Su Pompaları, Solar Pompa. solar pompa, güneş enerjili pompa, Solar Pompa Sürücü, Dalgıç Solar Pompa Sistemleri, solar dalgıç pompa fiyatları, dalgıç pompa fiyatları,Solar Sulama Pompaları. Solar pompa güneş enerjisi ile sulama yapmayı sağlayan bir üründür. Güneş ışığı altında çalışır ve akü kullanmadan doğrudan güneşten elde edilen elektriği pompa için kullanarak su pompası görevi yapar.
 
Güneş Paneli ile Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi ile Çalışan solar sulama pompaları dan haberiniz var mı? Artan mazot maliyeti ve yüksek gelen elektrik faturaları nedeniyle artık güneş enerjisi paneli ile yani solar panel ile tüm pompalar çalışmaktadır.
 
Son elektrik zamları ile birlikte tarımsal sulamada elektrik kullanımı artık çok maliyetli hale geldi. Üreticilerin en büyük gideri konumundaki sulama için elektrik tüketimi yerine artık üreticiler güneş paneli sistemi yani güneş enerjili sulama sistemi ne geçmeye başladır.

Bu nedenle üreticiler, daha az maliyetli olduğu ve sadece kurulum maliyeti ile 25 Yıl Ekonomik Ömre sahip olduğu için Güneş Paneli ile çalışan  Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurmaya başladılar.

Güneş Enerjisi İle Çalışan Solar Pompalar

Bilginiz olsun Artık tarımsal sulamalarda güneş enerjili pompalar kullanılmaktadır. Eğer mevcutta bir pompa ile sulama yapıyorsanız güneş enerjili sulama sistemine dönüştürebiliyoruz.

Sizin ihtiyacınıza göre hesaplamalarımızı yapıyoruz. Size uygun pompa seçimi ve solar enerji sistemini birleştiriyoruz.

Artan akaryakıt maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları nedeniyle tarımsal sulamada güneş enerji paneli nin ürettiği enerji ile dalgıç pompalar çalıştırılmaktadır. 1 Hp yani 1 beygir dalgıç pompalardan tutunda 175 hp (175 beygir) dalgıç pompalara (1 hp, 2 hp, 3 hp, 5 hp, 7.5 hp, 10 hp, 15 hp, 20 hp, 30 hp, 40 hp, 50 hp, 75 hp, 100 hp, 125hp, 150hp, 175hp) kadar tüm dalgıç pompalar güneş enerjili sulama sistemine dönüştürülmektedir.

Bu nedenle Türkiye’nin çoğrafi şartları dikkate alındığında sabah 08.15 ile akşam 18.00 arası pompalar solar panellerin ürettiği enerji ile çalıştırılması sağlanmaktadır.

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Faydaları

– Sadece Kurulum Maliyeti vardır. Extra bir bakım maliyeti yoktur. Mazot maliyeti ve Elektrik faturası gibi sürekli sürekli maliyet çıkarmaz.

– Doğru ürünler ile iyi bir sistem kurmanız durumunda 25 Yıl Ekonomik Ömre Sahiptir.

– Türkiye iklimi ve enerji maliyetleri dikkate alındığında yatırım maliyetini 4,5 – 5 yılda çıkarmaktadır. Sistem maliyetini 5 yılda amorti eder.

– Sulama Dönemleri olan Nisan – Eylül Ayları arasında her gün kullanabilirsiniz. Sistemlerimiz, bulutlu havalarda dahi çalışmaktadır.

– Türkiye Coğrafi şartları düşünüldüğünde Günlük Kesintisiz olarak 9 saat kullanabilirsiniz.

– Mevcutta bir pompanız var ise başka bir işleme/maliyete gerek olmaksızın güneş enerjili sulama sistemine dönüştürülebilir.

– Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurulumunda kullanılan Güneş Panelleri için 10 Yıl Verimlilik Garantisi Veriyoruz. Ayrıca Kurulumunu yaptığımız sistemler için 2 YIL Servis Garantisi Sunuyoruz.

– Sürekli artan akaryakıt maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları göz önüne alındığında neden daha fazla para harcayasınız ki?

Firmamız tarafından edineceğiniz tarımsal sulama paketleri içinde, sulama sistemlerinde bulunan makine ve ekipmanların tamamı bulunmaktadır.

ÜST
tr_TRTürkçe
en_USEnglish ru_RUРусский arالعربية tr_TRTürkçe